Forgot your password? Forgot your username?

Urodziny KARLA DEDECIUSA

Z przyjemnością informujemy, że nasze Towarzystwo jest patronem medialnym projektu Muzeum Miasta Łodzi. W imieniu organizatorów mamy przyjemność zaprosić wszystkich Członków PT TEPIS na uroczyste obchody 95-tych urodzin KARLA DEDECIUSA. Więcej informacji na temat obchodów i projektu znajduje się w naszym ostatnim Biuletynie nr 82 oraz w załącznikach. ▪▪► ▪▪► ▪▪► ▪▪►

Polecamy dwa ciekawe wydarzenia w zbliżający się weekend w ramach projektu Karl Dedecius. Literatura-Dialog-Europa odbędą się:

13 czerwca (sobota), godz. 12:00-22:00
Piknik w domu urodzenia Karla Dedeciusa
Wraz z mieszkańcami kamienicy, w której urodził się Karl Dedecius (oraz wszystkimi zainteresowanymi łodzianami) będziemy wspólnie ożywiać przestrzeń. W programie: sadzenie roślin, szukanie śladów techniką frotażu, projekcja filmu o Karlu Dedeciusie, grill i wiele więcej...
Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wiadomoci/942-otwarte-warsztaty-multidyscyplinarne-qdom-ojczyzna-granicaq
Zdjęcia: https://www.facebook.com/events/813665298702532/

14 czerwca (niedziela), godz. 14:00
Tłumaczenie miasta - spacer po Łodzi dla obcokrajowców
Aby pomóc zadomowić się w Łodzi tym, którzy przybyli tu niedawno, a chcieli by lepiej poznać miasto, nauczyć się odczytywać historie zapisane w jego murach, odwiedzić miejsca związane z jego przeszłością i teraźniejszością, a także wyjść poza utarte szlaki - zapraszamy na spacer po Łodzi dla obcokrajowców (oprowadzanie w języku angielskim).
Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wiadomoci/944-spacer-po-odzi-dla-obcokrajowcow

 

Biuletyn nr 86

 •   TEPIS Biuletyn 85

Wydarzenia

 • FIT Newsletter Translatio

  Nowy numer biuletynu Międzynarodowej Federacji Tłumaczy FIT Newsletter Translatio 3/2017 dostępny w wersji angielskiej i francuskiej można przeczytać pod adresem:

  wersja angielska
  wersja francuska

Konferencje

 • Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM organizuje w dniach 17-18 listopada 2017 r. konferencję na temat języków specjalistycznych w nauczaniu i tłumaczeniu.

  Zobacz szczegóły
 • Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego ma przyjemność zaprosić na konferencję naukową pt. "Wokół terminologii: teoria, dydaktyka i praktyka", która odbędzie się w dniach 8-9 marca 2018 r. w siedzibie Instytutu we Wrocławiu.

  Zobacz szczegóły