Forgot your password? Forgot your username?

Literatura na Jasnej 05.04.2017

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie zaprasza 5 kwietnia br. na spotkanie kolejne spotkanie z cyklu Literatura na Jasnej 

image001

„… taka jest prawda, patriarchat to jedyna recepta na zdrowe społeczeństwo, to konieczność, a nie możliwość. Tak samo jak demokracja.”
„PRZYCZYNEK DO HISTORII RADOŚCI”
Przewrotna opowieść o ludzkiej solidarności i wrażliwości na cierpienie człowieka, w połączeniu z nieoczywistą zagadką kryminalną. A także o jaskółkach z góry obserwujących poczynania mieszkańców naszego globu. Najnowsza powieść Radki Denemarkovej, którą gościć będziemy w naszym cyklu Literatura na Jasnej w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie.

Zapraszamy 5 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00
Prowadzenie Michał Nogaś. W spotkaniu udział weźmie także autorka tłumaczenia, Olga Czernikow. Fragmenty książki przeczyta Monika Krzywkowska, aktorka Teatru Studio.
Partnerem wydarzenia jest Czeskie Centrum.

Radka Denemarková – ur. 1968, czeska pisarka, scenarzystka, tłumaczka, publicystka i literaturoznawczyni. Trzykrotna laureatka prestiżowej czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera. Bezkompromisowa w przedstawianiu trudnych tematów społeczno-historycznych oraz niezłomnie niosąca idee humanitaryzmu w swojej twórczości, za co uhonorowana została nagrodą Wald Press Award.

Wstęp wolny – prosimy o zgłoszenie udziału bit.ly/Denemarkova
Facebook http://bit.ly/DenemarkovaNaJasnej

Biuletyn nr 86

 •   TEPIS Biuletyn 85

Wydarzenia

 • FIT Newsletter Translatio

  Nowy numer biuletynu Międzynarodowej Federacji Tłumaczy FIT Newsletter Translatio 3/2017 dostępny w wersji angielskiej i francuskiej można przeczytać pod adresem:

  wersja angielska
  wersja francuska

Konferencje

 • Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM organizuje w dniach 17-18 listopada 2017 r. konferencję na temat języków specjalistycznych w nauczaniu i tłumaczeniu.

  Zobacz szczegóły
 • Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego ma przyjemność zaprosić na konferencję naukową pt. "Wokół terminologii: teoria, dydaktyka i praktyka", która odbędzie się w dniach 8-9 marca 2018 r. w siedzibie Instytutu we Wrocławiu.

  Zobacz szczegóły