Szkolenia organizowane przez Koło

 • 15 – 17 lutego 2021 Szkolenie dla tłumaczy w formie webinaru na zaproszenie Zachodniopomorskiego Koła TEPIS w Szczecinie pt. PROTOKÓŁ DYPLOMATYCZNY I SAVOIR-VIVRE W PRACY TŁUMACZA Prelegent: dr Marta Sidorkiewicz
 • ZACHODNIOPOMORSKIE KOŁO PT TEPIS w Szczecinie
  zaprasza tłumaczy wszystkich grup językowych i osoby zainteresowane na szkolenie prowadzone przez dr Martę Sidorkiewicz (Uniwersytet Szczeciński)
  Termin: 11.03.2020 (środa), godz. 16:00 do 20:00
  Miejsce: Willa West Ende, al. Wojska Polskiego 65, Szczecin
  Temat: Zasady protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre’u w pracy tłumacza
  Szkolenie będzie okazją do zapoznania się nie tylko z protokołem dyplomatycznym, ale również z zasadami savoir-vivre’u w sytuacjach codziennych  i zawodowych oraz jak tłumacz kreuje profesjonalny wizerunek podczas wystąpień publicznych.
  Poza tym szkolenie będzie okazją do integracji środowiska tłumaczy i degustacji pysznych wypieków Willi West Ende.
  Zgłoszenia na prosimy przesyłać do 03.03.2020 r. na adres: zachodniopomorskie@tepis.org.pl oraz w tym samym terminie uiścić wpisowe.
  Serdecznie zapraszam
  Paulina Leśniak
  prezes Zachodniopomorskiego Koła TEPIS
  Afisz
 • ZACHODNIOPOMORSKIE KOŁO PT TEPIS w Szczecinie
  zaprasza tłumaczy wszystkich grup językowych i osoby zainteresowane na szkolenie z warsztatami prowadzone przez prof. dr hab. Ewę Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński).
  Termin: 22.01.2020 (środa), godz. 16:00 do 20:00
  Miejsce: Willa West Ende, al. Wojska Polskiego 65, Szczecin
  Temat: Poprawność i komunikatywność tekstów urzędowych
  Szkolenie z warsztatami poprawnej polszczyzny będzie okazją do zapoznania się z cechami dobrego stylu, a także kulturą i estetyką komunikacji urzędowej.
  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 14.01.2020 r. na adres: zachodniopomorskie@tepis.org.pl, a wpłatę wpisowego uiścić do 21.01.2020 r.
  Szczegóły w załączniku.
 • Zachodniopomorskie Koło PT TEPISW gronie 12 osób (na zdjęciu tylko 10) dnia  07.12.2019  odbyło się spotkanie integracyjne  Zachodniopomorskiego Koła TEPIS w Szczecinie.Uczestnicy reprezentowali języki: angielski, niemiecki, niderlandzki i szwedzki. Obecna była również szefowa biura Zachodniopomorskiego Koła TEPIS, która prowadzi nasze sprawy od roku 1995 (!) i  przedstawicielka zaprzyjaźnionego LOCALIZE.PL.Na spotkaniu poza przyjemnością przebywania w gronie tłumaczy i przyjaciół w ciepłych wnętrzach Biancafe degustowaliśmy przy kawie i herbacie przepyszne wypieki.
  Umówiliśmy się na szkolenia i warsztaty, które planujemy zorganizować w przyszłym jubileuszowym dla tłumaczy roku. Szczegóły wkrótce.
  Paulina Leśniak
  prezes Zachodniopomorskiego Koła TEPIS
 • Zachodniopomorskie Koło PT TEPIS zaprasza na   „EXPERTUS” LABORATORIUM TŁUMACZEŃ SPECJALISTYCZNYCH „Prawne aspekty wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego”, które odbędzie się w Szczecinie w dniu 16 listopada 2019 r. Tepis_16112019_Szczecin_Wykonywanie zawodu tłumacza przysięgłego_afisz
 • W sobotę 11.05.2019 odbyło się spotkanie Zachodniopomorskiego Koła TEPIS. Zaplanowany temat przygotowania szkolenia internetowego Tłumacze Tłumaczą Tłumaczom – TTT, ze względu na wyjaśnienie palących bieżących spraw nie został niestety wcale poruszony, a zebrani wymieniali doświadczenia i omawiali prawa i obowiązki oraz dobre praktyki dotyczące postępowania w skomplikowanych i kontrowersyjnych sytuacjach: wezwanie tłumacza w charakterze świadka, ochrona tajemnicy zawodowej, prawo do odmowy składania zeznań, a odmowa udzielenia odpowiedzi na konkretne pytania, odmowa przez OWS zapłaty wynagrodzenia dla tłumaczy, kwestionowanie dodatku za słownictwo specjalistyczne, sposoby reakcji tłumaczy na nierealne terminy wykonania tłumaczeń dla OWS, również np. w przypadku doręczeń zleceń na tłumaczenia po żądanym terminie ich wykonania i wiele innych przypadków. Zostało poruszonych tak wiele zagadnień, że zebrani zgodnie uznali, iż szczegółowe ich omówienie będzie wymagało odrębnego spotkania, a o którego terminie poinformujemy wkrótce.
  Opr. Sylwia Zawadzka
 • Zachodniopomorskie Koło TEPIS w Szczecinie zaprasza na spotkanie członków i sympatyków TEPIS-u
  Data: 11.05.2019, sobota, o godz. 16.30
  Miejsce: Ceglana w Szczecinie
  http://ceglana.pl/pl/home/
  Temat: Robocze omówienie planowanego szkolenia internetowego pod roboczym tytułem: Tłumacze Tłumaczą Tłumaczom, czyli TTT.
  Zgłoszenia uczestnictwa do dnia 07.05.2019 na mail:
  tepis@tepis.org.pl
  Koszt uczestnictwa: min. 10 zł zamówienia w lokalu.
  Serdecznie zapraszam
  Paulina Leśniak
 • 16 marca 2019 r. spotkaliśmy się małym gronie członków Zachodniopomorskiego Koła TEPIS w Szczecinie i przy nie tylko smacznych, ale i pięknych deserach omówiliśmy lokalne i globalne plany Koła na najbliższą przyszłość. Szczegóły wkrótce.
 • Zachodniopomorskie Koło TEPIS w Szczecinie zaprasza na spotkanie członków i sympatyków TEPIS-u
  Data: 16.03.2019, sobota o godz. 12.00 Miejsce: Stara Rzeźnia w Szczecinie https://rzeznia.com.pl/
  Temat: Bieżące sprawy tłumaczy Zgłoszenia uczestnictwa do dnia 14.03.2019 na mail: tepis@tepis.org.pl
  Serdecznie zapraszam Paulina Leśniak prezes Zachodniopomorskiego Koła TEPIS
 • Dnia 26 stycznia 2019 roku odbyło się w Nowym Browarze w Szczecinie tradycyjne noworoczne spotkanie Zachodniopomorskiego Koła TEPIS. Na spotkanie przybyło 16 tłumaczy. Zebrani tłumacze reprezentowali języki: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, szwedzki i niderlandzki. Obecnych było 9 tłumaczy przysięgłych powyższych języków oraz jeden kanadyjski tłumacz przysięgły pisemny angielsko-polski, trzech tłumaczy było emerytami, z czego jeden nadal aktywnie pracujący jako tłumacz przysięgły. Na zaproszenie odpowiedziała również firma Localize, która ponownie zaprosiła TEPIS do współorganizacji kolejnego wydarzenia w Szczecinie pod nazwą Meetup Tłumaczy.
  Tłumacze podkreślali, że mimo iż wykonują zawód już wiele lat, to ciągle spotykają się z nowymi sytuacjami i wyzwaniami, a spotkanie zakończyło się chęcią spotkania w gronie tłumaczy 16 marca 2019.
  opr. Paulina Leśniak
 • SZCZECIŃSKI MEET-UP TŁUMACZY wydarzenie, które ma na celu tworzenie i integrowanie lokalnej społeczności tłumaczy i biur tłumaczeń Szczecinski Meet_Up_Tlumaczy_16052018_kor
 • Szkolenie dotyczące Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych RODO R0D0 Szczecin 25 03 2018
 • Spotkanie Noworoczne tłumaczy 20 stycznia 2018 r. w Szczecinie 20.01 Szkola_tlumaczy_Szczecin
 • Sprawozdanie ze szkolenia w Szczecinie 21.01.2017 r.
 • Szanowne Koleżanki,
  przygotowując spotkanie noworoczne miałam zamysł, żeby było połączeniem wspomnień – 25 lat Tepisu i 23 lat Pomorskiego Koła Tepis w Szczecinie – oraz pokazaniem czasu obecnego – współpracy ze Szkołą Tłumaczy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.Zaproszenie na spotkanie było skierowane zarówno do adeptów zawodu, jak i emerytów i oczywiście do tłumaczy aktywnie działających zawodowo. Z odszukanych przeze mnie emerytów, którzy przed ponad 20 laty bardzo aktywnie działali w naszym Kole, udało mi się dotrzeć do paru osób. Część z nich zaprzestało wykonywania zawodu, część nadal posiada uprawnienia tłumacza przysięgłego.Na początku spotkania, każdy z uczestników został zachęcony do przedstawienia się. Na spotkanie przyszli tłumacze języka niemieckiego, Maria Palicka, Danuta Walerczyk, Joanna Mudel, Joanna Janicka-Lont, Krzysztof Peśla, Ryszard Samulak, Genowefa Pirus, Paulina Leśniak, tłumacze języka francuskiego Beata Kędzia-Klebeko i Stanisław Szafrański, tłumaczki języka niderlandzkiego Elżbieta Witkowska-van Dijk oraz Edyta Niewińska-Van der Moeren, tłumacz języka angielskiego Anna Komorowska, tłumacze języka rosyjskiego Helena Pukianiec i Czesław Dalecki, tłumacz języka szwedzkiego
  Katarzyna Sebastyańska oraz Elżbieta Świerczek, która od 1995 roku prowadzi biuro Koła Tepis w Szczecinie.Po krótkiej przerwie, przeszliśmy do oglądania prezentacji wydarzeń naszego Koła.Teraz przyszedł czas na odnajdywanie siebie i znajomych tłumaczy na zdjęciach, a także wspominanie tych, którzy odeszli na zawsze. Przypominaliśmy sobie wyjazdy, szkolenia i wspólnie spędzony czas nieformalny.Naładowani dobrą energią, po wspomnieniowych rozmowach i po skosztowaniu pysznych ciast, kawy i herbaty, wszyscy uczestnicy wyrazili przekonanie, że chcemy kontynuować takie spotkania i bardzo dziękujemy Tepisowi i Szkole Tłumaczy za finansowe wsparcie przedsięwzięcia.
  W załączeniu prezentacja ►
  Paulina Leśniak
 • Pomorskie Koło PT TEPIS oraz Szkoła Tłumaczy przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na spotkanie noworoczne tłumaczy, które odbędzie się 23 stycznia 2015 (sobota)
  o godz.17.00 w restauracji Willa West – Ende Al. Wojska Polskiego 65, w SzczecinieW programie: podsumowanie 25-lecia TEPIS-u oraz działalności Pomorskiego Koła w Szczecinie, jak również dyskusje o planach Koła na rok bieżący – przy kawie, herbacie i drobnych przekąskach.Konieczne potwierdzenie obecności do  22 stycznia 2015 na adres: pauly.lesniak@gmail.com
 • XIV SZCZECIŃSKIE LABORATORIUM i WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KOŁA (17 stycznia 2015 r.) w Szczecinie