Koło o sobie

Mazowieckie Koło TEPIS z siedzibą w Warszawie rozpoczęło działalność w lutym 2023 roku.

Skład Zarządu Mazowieckiego Koła PT TEPIS w kadencji 2024-2027:

  • Prezes: Anna Piątkowska – tłumacz przysięgły j. francuskiego, tłumacz specjalistyczny j. angielskiego i rosyjskiego 
  • Wiceprezes: Anna Korczak-Gomola – tłumaczka przysięgła j. angielskiego
  • Wiceprezes z funkcją sekretarza: Karolina Kwaczyńska-Sokołowska – tłumaczka przysięgła j. niemieckiego
  • Członek Zarządu: Janusz Byliński – tłumacz przysięgły j. arabskiego

Skład pierwszego Zarządu Mazowieckiego Koła PT TEPIS:

  • Prezes: Anna Piątkowska – tłumacz przysięgły j. francuskiego, tłumacz specjalistyczny j. angielskiego i rosyjskiego 
  • Wiceprezes i sekretarz: Karolina Kwaczyńska-Sokołowska – tłumaczka przysięgła j. niemieckiego
  • Wiceprezes i skarbnik: Zofia Lang – tłumaczka specjalistyczna j. węgierskiego

Członkowie Zarządu: Janusz Byliński (tłumacz przysięgły j. arabskiego), Anna Korczak-Gomola (tłumaczka przysięgła j. angielskiego), Anna Setkowicz-Ryszka (tłumaczka przysięgła j. angielskiego), Grażyna Zajączkowska (tłumaczka przysięgła j. niemieckiego).

Ad rem.

Warszawa, razem z woj. mazowieckim, jako siedziba zarządu głównego TEPIS-u, nie miała dotąd swojego koła, bo przecież mamy tutaj zarząd główny. Centrala centralą, koło regionalne jednak przewiduje i realizuje inne zadania, więc też już mamy mazowieckie – plany mamy ambitne i właśnie nadajemy im szlif, formę i własności. Będzie się działo.

Zaczynamy z górnego C – spotkanie online z Joanną Miler-Cassino, tym razem nie o tłumaczeniu ani o mediacji, ale o rękodziele. Proponujemy szkolenie z techniki découpage pod czujnym okiem i przewodnictwem Joanny Miler-Cassino, 31.03.2023 r., w siedzibie PT TEPIS. Zapisy na mail tepis@tepis.org.pl do 27.03.2023 r. Liczba miejsc ograniczona, więc nie czekajcie zbyt długo.

Następnie planujemy ustalić (w miarę) cykliczne spotkania. Ponieważ rano rozwozimy dzieci do placówek, jedziemy do pracy na etat i wykonujemy obowiązki zawodowe łączące się z koniecznością wstania o poranku i biegu, proponujemy śniadanie. Jeśli macie jakiś problem, otoczenie nie wie, o co wam chodzi (rzadko kto spoza branży jest w stanie zrozumieć dylematy tłumacza, a kto, jak nie koleżanka czy kolega po fachu?) albo po prostu chcecie nacieszyć się towarzystwem innych dorosłych ludzi, którzy niczego od was nie oczekują poza waszą obecnością, napiszcie. Ustalamy czas (może jakiś wtorek albo środa? O godzinie dziewiątej, dziesiątej, albo może ósmej rano?) i miejsce (łatwy dojazd, możliwość zaparkowania, oferta śniadaniowa i nie, nie będzie to bar przy trasie wylotowej na jakiekolwiek inne miasto). Bardzo chętnie przyjmiemy sugestie!

Kontakt:

Anna Piątkowska, Warszawa

e-mail: mazowieckie@tepis.org.pl

Szkolenia organizowane przez Koło