Wspomnienie o Patrycji Kuryszko

Wspomnienie o Patrycji Kuryszko

W piątek, 21 sierpnia 2015 r. odeszła od nas nagle Patrycja Kuryszko…

Wspomnienie o Patrycji Kuryszko

W piątek, 21 sierpnia 2015 r. odeszła od nas nagle Patrycja Kuryszko, tłumacz przysięgły języka włoskiego, przewodnicząca Sekcji Włoskiej PT TEPIS, wspaniała koleżanka i przyjaciel. Mogliśmy zawsze na Nią liczyć.

Była koleżeńska, uczynna, sumienna i solidna we wszelkich kontaktach i powierzonych sprawach. Jej zrównoważenie i spokój oraz łagodny charakter były, w dzisiejszym, tak zapędzonym świecie, imponujące i pomocne. Zawsze miała uśmiech na twarzy i pozytywne spojrzenie na ludzi i sprawy oraz godną podziwu pasję. Tą pasją był język włoski i Włochy oraz tłumaczenia, zarówno te poświadczone, jaki i specjalistyczne, szczególnie z dziedziny prawa, ekonomii, medycyny i szkolnictwa.

W swym tak krótkim życiu zasłużyła się bardzo dla środowiska tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych, konsolidując je w ramach działalności Sekcji Włoskiej, którą kierowała od roku 2010. W tym samym roku za swoją działalność została odznaczona Odznaką za Zasługi dla PT TEPIS.

Środowisko tłumaczy poniosło dużą stratę w osobie tak aktywnej i oddanej Koleżanki, niezapomnianego przyjaciela, prawego i życzliwego człowieka.

Żegnamy Cię Patrycjo z bólem, ale i wdzięcznością, że byłaś z nami przez tyle lat. Pozostaniesz zawsze w naszej pamięci

Teresa Skrodzka wraz z koleżankami i kolegami z PT TEPIS


Comments are closed