Literatura na Jasnej 05.04.2017

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie zaprasza 5 kwietnia br. na spotkanie kolejne spotkanie z cyklu Literatura na Jasnej

image001

„… taka jest prawda, patriarchat to jedyna recepta na zdrowe społeczeństwo, to konieczność, a nie możliwość. Tak samo jak demokracja.”
„PRZYCZYNEK DO HISTORII RADOŚCI”
Przewrotna opowieść o ludzkiej solidarności i wrażliwości na cierpienie człowieka, w połączeniu z nieoczywistą zagadką kryminalną. A także o jaskółkach z góry obserwujących poczynania mieszkańców naszego globu. Najnowsza powieść Radki Denemarkovej, którą gościć będziemy w naszym cyklu Literatura na Jasnej w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie.

Zapraszamy 5 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00
Prowadzenie Michał Nogaś. W spotkaniu udział weźmie także autorka tłumaczenia, Olga Czernikow. Fragmenty książki przeczyta Monika Krzywkowska, aktorka Teatru Studio.
Partnerem wydarzenia jest Czeskie Centrum.

Radka Denemarková – ur. 1968, czeska pisarka, scenarzystka, tłumaczka, publicystka i literaturoznawczyni. Trzykrotna laureatka prestiżowej czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera. Bezkompromisowa w przedstawianiu trudnych tematów społeczno-historycznych oraz niezłomnie niosąca idee humanitaryzmu w swojej twórczości, za co uhonorowana została nagrodą Wald Press Award.

Wstęp wolny – prosimy o zgłoszenie udziału bit.ly/Denemarkova
Facebook http://bit.ly/DenemarkovaNaJasnej


Comments are closed