Koło o sobie

Zagraniczne Koło PT TEPIS zostało powołane 26 maja 2020 roku i od trzech lat się działa coraz prężniej i realizuje ciekawe projekty.

Obecnie Koło liczy 33 członków. Mieszkamy i pracujemy w Austrii, Australii, Chorwacji, Czechach, Francji, Irlandii, Królestwie Niderlandów, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Szwajcarii, Republice Południowej Afryki, Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, we Włoszech i na Węgrzech.

W skład Zarządu Zagranicznego Koła PT TEPIS wchodzą:

Sławomir Bańcyrowski (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej) – wiceprezes z funkcją skarbnika

Celem Zagranicznego Koła PT TEPIS jest przede wszystkim integracja tłumaczy języka polskiego rozsianych po całym świecie, wymiana doświadczeń związanych z pracą w zawodzie tłumacza przysięgłego w różnych krajach, organizowanie spotkań i webinarów online mających na celu pogłębianie i szerzenie wiedzy z zakresu sztuki przekładu oraz propagowanie działalności Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS w Europie i na świecie.

Wszystkich chętnych członków PT TEPIS mieszkających i pracujących w zawodzie tłumacza poza granicami Polski zapraszamy bardzo serdecznie do kontaktu i członkostwa w Zagranicznym Kole PT TEPIS.

Kontakt: zagranicznekolo@tepis.org.pl