Urodziny KARLA DEDECIUSA

Z przyjemnością informujemy, że nasze Towarzystwo jest patronem medialnym projektu Muzeum Miasta Łodzi. W imieniu organizatorów mamy przyjemność zaprosić wszystkich Członków PT TEPIS na uroczyste obchody 95-tych urodzin KARLA DEDECIUSA. Więcej informacji na temat obchodów i projektu znajduje się w naszym ostatnim Biuletynie nr 82.

Polecamy dwa ciekawe wydarzenia w zbliżający się weekend w ramach projektu Karl Dedecius. Literatura-Dialog-Europa odbędą się:

13 czerwca (sobota), godz. 12:00-22:00
Piknik w domu urodzenia Karla Dedeciusa
Wraz z mieszkańcami kamienicy, w której urodził się Karl Dedecius (oraz wszystkimi zainteresowanymi łodzianami) będziemy wspólnie ożywiać przestrzeń. W programie: sadzenie roślin, szukanie śladów techniką frotażu, projekcja filmu o Karlu Dedeciusie, grill i wiele więcej…
Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wiadomoci/942-otwarte-warsztaty-multidyscyplinarne-qdom-ojczyzna-granicaq
Zdjęcia: https://www.facebook.com/events/813665298702532/

14 czerwca (niedziela), godz. 14:00
Tłumaczenie miasta – spacer po Łodzi dla obcokrajowców
Aby pomóc zadomowić się w Łodzi tym, którzy przybyli tu niedawno, a chcieli by lepiej poznać miasto, nauczyć się odczytywać historie zapisane w jego murach, odwiedzić miejsca związane z jego przeszłością i teraźniejszością, a także wyjść poza utarte szlaki – zapraszamy na spacer po Łodzi dla obcokrajowców (oprowadzanie w języku angielskim).
Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wiadomoci/944-spacer-po-odzi-dla-obcokrajowcow

 


Comments are closed